بهترین رنگ برای اتاق نشیمن در فنگ شویی

13/اسفند/1401 وبلاگ
بدون دیدگاه

بهترین رنگ برای اتاق نشیمن در فنگ شویی : فنگ شویی یک تمرین مبتنی بر ذهن آگاهی است که نشان می دهد چگونه می توانیم انرژی خانه و زندگی خود را با آگاهی بیشتر از انرژی موجود در فضای زندگی خود تغییر دهیم. فنگ شویی به ویژه زمانی موثر است که اصول در خانه شما اعمال شود زیرا خانه شما نماینده شماست. وقتی در خانه ای زندگی می کنید که از شما حمایت می کند، طبیعتاً می توانید در سایر زمینه های زندگی خود شکوفا شوید. برای آشنایی با بهترین رنگ برای اتاق نشیمن در فنگ شویی با ادامه این مقاله همراه ما باشید:

اتاق نشیمن و فنگ شویی

در فنگ شویی، هر اتاق معنای و ارتباط متفاوتی دارد که بر اساس کاربردهای معمولی، موقعیت مکانی و ارتباطات پر انرژی آن با جنبه های خاصی از زندگی ما است. اگر به اتاق نشیمن خود و حتی نام "اتاق نشیمن" فکر می کنید، چه تصاویر یا ایده هایی برای شما ایجاد می شود؟

اتاق نشیمن، البته، اتاقی است که ما در آن زندگی می کنیم. در خانه‌های مدرن ما، اتاق‌های نشیمن ما به عنوان مکانی برای ارتباط با اعضای خانواده و خانواده‌مان و همچنین مکان‌هایی است که در آن از مهمانان استقبال می‌کنیم و به خانه‌هایمان خوش آمد می‌گوییم. شما همچنین ممکن است زمان استراحت خود را در اتاق نشیمن خود صرف کنید، چه در حال خواندن کتاب یا گفتگو با یکی از اعضای خانواده باشید. این کاربردهای عملی اتاق نشیمن ارتباط زیادی با معنای اتاق نشیمن در فنگ شویی دارد. از دیدگاه فنگ شویی، اتاق نشیمن واقعا مکانی برای جمع شدن است.

بهترین رنگ برای اتاق نشیمن در فنگ شویی

رنگ و فنگ شویی

رنگ ابزار قدرتمندی است که می توانید از آن برای تغییر فنگ شویی یا انرژی زندگی خانه خود به خصوص اتاق نشیمن خود استفاده کنید. ما نسان ها، به رنگ بسیار مرتبط و تحت تاثیر آن هستیم. رنگ شکلی از نور است و رنگ های مختلف ارتعاشات و تداعی های مشخصی دارند.

در فنگ شویی، ما اغلب از تئوری رنگ پنج عنصری برای ارائه بینشی در مورد بهترین رنگ ها برای یک فرد و موقعیت خاص استفاده می کنیم. سیستم پنج عنصری که در فنگ شویی با آن کار می کنیم از تائوئیسم می آید. این پنج عنصر عبارتند از خاک، فلز، آب، چوب و آتش و هر کدام به انواع خاصی از انرژی و همچنین رنگ های خاصی متصل هستند.

وقتی می خواهید فنگ شویی اتاق نشیمن خود را بهبود ببخشید، می توانید به این فکر کنید که چه رنگ هایی ممکن است انرژی های خاصی را که می خواهید در زندگی خود پرورش دهید، بر اساس ارتباط آنها با این پنج عنصر تجسم می دهند. همچنین ایده خوبی است که بدانید چه رنگ هایی به شما احساس خوبی می دهند و به سمت کدام رنگ ها تمایل دارید. به عنوان مثال، ممکن است رنگی وجود داشته باشد که شما آن را دوست نداشته باشید یا رنگی وجود داشته باشد که خاطرات منفی را برای شما ایجاد کند. حتی اگر به نیت خاصی که می خواهید مطرح کنید مرتبط باشد، به این معنی نیست که بهترین رنگ فنگ شویی برای شماست.

راه های زیادی برای آوردن رنگ به خانه شما وجود دارد. می‌توانید دیوارها یا مبلمان خود را رنگ کنید، یا می‌توانید به روش‌های کوچک‌تری مانند آثار هنری، گلدان‌ها، بالش‌های برجسته یا سایر وسایل دکوری رنگ اضافه کنید.

بهترین رنگ برای اتاق نشیمن در فنگ شویی

بهترین رنگ ها برای اتاق نشیمن شما

در اینجا چند پیشنهاد برای رنگ هایی که ممکن است بخواهید به اتاق نشیمن خود بیاورید و آنچه که آنها را نشان می دهند آورده شده است:

رنگ عنصر زمین

زمین به رنگ های قهوه ای، زرد و خاکی گرم متصل است. این رنگ‌ها می‌توانند به صورت ویژه برای یک اتاق نشیمن استفاده شوند. رنگ عنصر زمین یا خاک، تثبیت و ایجاد آرامش کمک می کند، که همگی ویژگی های مثبت فضای زندگی هستند. آوردن عنصر زمین بیشتر به خانه شما همچنین می تواند به شما کمک کند تا بیشتر با زمین ارتباط برقرار کنید.

رنگ عنصر فلزی

فلز با رنگ های سفید، متالیک، مایل به سفید و خاکستری نشان داده می شود. این رنگ ها برای وارد کردن به اتاق نشیمن عالی هستند زیرا می توانند مکمل بسیاری از رنگ های دیگر باشند. در سطح عملی، آنها به انعکاس نور بیشتر در فضا کمک می کنند. از نظر انرژی، عنصر فلز با آوردن شادی بیشتر به زندگی شما مرتبط است و همچنین از هر فرزند خانواده شما حمایت می کند.

رنگ های عنصر آب

عنصر آب مربوط به سیاه و خاکستری زغالی عمیق است. آب با خرد ما و همچنین اجداد و ارتباطات اجتماعی ما مرتبط است. اگر می‌خواهید بیشتر به جامعه خود متصل شوید، می‌توانید تکه هایی از رنگ زغالی یا تیره را وارد کنید تا ویژگی‌های عناصر آب بیشتری را جذب کنید. در حین انجام این کار، ممکن است بخواهید تجسم کنید یا تصور کنید که در حال ایجاد رودخانه های جاری هستید که شما را به افراد دیگر در جهان متصل می کند.

بهترین رنگ برای اتاق نشیمن در فنگ شویی

رنگ عنصر چوب

چوب به رنگ‌های سبز، آبی و سبزآبی مرتبط است و با ویژگی‌های رشد، سرزندگی و شفابخشی مرتبط است. اگر خانواده یا محل زندگی شما می توانند از انرژی شفابخش یا نشاط بخش بیشتری استفاده کنند، ممکن است بخواهید رنگ های عناصر چوب را اضافه کنید.

رنگ عنصر آتش

عنصر آتش با قرمز، و همچنین صورتی های بسیار آتشین و نارنجی نشان داده شده است. این مربوط به بسیار قوی، روشن، انرژی پر جنب و جوش خورشید آتش همچنین به الهام ما و نحوه دیده شدن ما در جهان مرتبط است. اگر می خواهید در جامعه خود بیشتر دیده شوید، می توانید رنگ های قرمز آتشین را وارد کنید. قرمز رنگ قدرتمندی است، بنابراین مقدار کمی از آن به شما کمک می کند.

امیدواریم از مطالب این مقاله در جهت افزایش جریان انرژی مثبت در محیط خود نهایت استفاده را ببرید . برای آشنایی بیشتر با مباحث فنگ شویی و بکارگیری اصولی آن می توانید از استاد فنگ شویی سرکار خانم ژاله معروف مشاوره بگیرید.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها