کاربرد نور در فنگ شویی

17/آبان/1402 وبلاگ
بدون دیدگاه

کاربرد نور در فنگ شویی : با توجه به علم فنگ شویی هر چیزی در زندگی ما دارای جریان منحصربه فرد خود می باشد و اگر در مکان مناسب و در جهت مناسب به روش اصولی استفاده نشود باعث جریان انرژی منفی و غیر این این باعث به جریان انداخت انرژی مثبت یا همان انرژی چی در محیط خانه یا محل کار می شود. نور هم یکی از اجزایی می باشد که در علم فنگ شویی به آن بسیار توجه شده و قوانینی را برای استفاده اصولی و کاربردی آن جهت جریان انرژیک مثبت در محیط بیان کرده اند.

شاید خیلی از افراد از این موضوع اطلاعی نداشته باشند و طبق سلیقه خود از هر نوع نوری در هر مکانی استفاده کنند اما باید بگوییم طبق علم فنگ شویی هر مکانی متناسب با انرژی که در خود دارد و جذب می کند باید با نور و استفاده از آباژور یا لوستر طراحی شود.

اگر شما عزیزان هم از دسته افرادی هستید که به علم فنگ شویی علاقه مند می باشید به دلیل اهمیت جنس نور در علم فنگ شویی در این مقاله به بررسی کاربرد نور در فنگ شویی پرداخته ایم و مطالب جالبی را برای شما بیان خواهیم کرد.تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و اگر تمایل به فنگ شویی نور در خانه یا محل کار خود دارید می توانید با کارشناس ما استاد ژاله معروف که یکی از اساتید فنگ شویی می باشند تماس بگیرید.

انواع نور در فنگ شویی

نور در فنگ شویی بسیار حائز اهمیت است و شما در این مقاله می توانید کاربرد اصولی و چگونگی استفاده از چراغ ها را مطالعه و استفاده نمایید. نور در فنگ شویی به دودسته تقسیم می‌شود:

نور طبیعی

نور طبیعی آفتاب گرچه بسیار مفید است و بسیاری از ساکنان شهرهای بزرگ در هنگام جستجوی مسکن به دنبال آن هستند، اما میزان بیش‌ازحد آن مثل تمام چیزهایی خوب دیگر اثر معکوس داشته و مطلوب نیستند. نور بیش‌ازحد خورشید و انعکاس آن در فنگ شویی مضر محسوب شده زیرا اشعه مستقیم و مهار نشده آفتاب باعث صدمه زدن به رنگ اشیاء مبلمان، پارچه‌ها و بالاخره انسان می‌شود.

بیشتر افراد تجربه کرده و دیده‌اند که ترک خوردن و تاب برداشتن مبلمان چوبی و پریدن رنگ اشیایی مانند فرش یا پرده در معرض آفتاب مستقیم و طولانی قرارگرفته‌اند. اشعه مستقیم آفتاب به گیاهان نیز لطمه زده و باعث خشکی هوای درون خانه می‌شود زیرا رطوبت داخل خانه را نیز خشک می‌کند. حتی انعکاس تابش آفتاب از پنجره‌ها ، سایر سطوح نیز در صورت نفوذ به درون ممکن است موجب صدماتی شود. نور مستقیم آفتاب و انعکاس شدید آن باید توسط کرکره ، پرده ، سایبان و توری مهار شود و راه‌حل نیز همیشه از طریق محیطی متعادل و هماهنگ است.

نور مصنوعی معمولاً توسط ،شمع ، چراغ‌های گازی، نفتی، برقی تولید می‌شود. استفاده از نور چراغ‌های برق در فنگ شویی برای تقویت نیروهای مثبت اگرچه نگرشی جدید محسوب می‌شود، کاملاً عملی است. البته نور مصنوعی بیش‌ از حد نیز چندان مناسب نیست و خصوصاً تابش نور مصنوعی از خارج به داخل فضاهای زیستی از نظر فنگ شویی مذموم شمرده می‌شود .

از نظر علم فنگ شویی لامپ‌های کم‌مصرف و فلورسنت چه عوارضی دارد؟

خستگی زودرس

افسردگی

ضعف و بی‌حالی

از دست دادن تمرکز

کاهش راندمان یا بازده کاری

افزایش تنش‌های روحی

موارد گفته شده در قسمت بالا ازجمله عوارض روحی و روانی استفاده از نور سفید لامپ‌های فلورسنت است. بیش از ۴ ساعت در معرض این نورها عوارض نامطلوبی خواهد داشت. این لامپ‌ها باوجود کم‌مصرف بودن عوارض بیماری و هزینه‌های جانبی دیگر را باعث می‌شود و داخل آن‌ها با گازهای بسیار سمی پر می‌شود که تولید سرطان خواهد نمود. زمانی که می‌خواهید این لامپ‌ها را تعویض کنید حتماً با دستکش این کار را انجام دهید و زمانی که این لامپ‌ها می‌شکنند حداقل باید یک روز آن محل را ترک کنید .

کاربرد نور در فنگ شویی

استفاده از نور در فنگ شویی بسته محیط دارد نصب چراغ‌های بیرونی در حیاط‌خلوت یا دیوارهای خارجی سودمند است. فقط توجه داشته باشید مزاحمت برای همسایه‌ها ایجاد نشود و در این مورد باید دقت کرد که نور آن‌ها به پنجره‌های همسایه‌ها به‌طور مستقیم نتابد.  استفاده از چراغ به‌صورت مناسب در درون خانه نیز می‌تواند سودمند باشد.

اگر از لوستر استفاده می‌کنید سعی کنید لوسترهایی انتخاب کنید که زوایای نوک‌تیز نداشته باشد یا از بلوره‌های نوک‌تیز استفاده‌نشده باشد زیرا (شار منفی)در محیط ایجاد می‌کنید که اصلاً مناسب نیست. بخش‌های خیلی تاریک محیط خانه خود را با نور و یا چراغ کوچک روشن کنید. در هنگام شب یک نور و چراغ کوچک در محیط خانه روشن بگذارید.

می‌توانید از رنگ نور در فنگ شویی و در بخش‌های مختلف خانه خود و بسته به اینکه نیاز به تقویت و یا تضعیف دارند استفاده کنید.

فنگ شویی نور بر اساس عدد کوا

بر اساس عدد کوا  می توانید رنگ نور را در بخش های مختلف و هماهنگی با رنگ فنگ شویی انتخاب کنید.

در بخش جنوبی : از رنگ نور زرد، قرمز، صورتی

در بخش شمال : از رنگ سفید، آبی

در بخش شرق و جنوب شرق : زرد ، سبز ، سفید

در بخش غرب و شمال غرب : زرد، سفید

در بخش جنوب غرب و شمال شرق : زرد ، قرمز

9 نکته مهم استفاده از نور در فنگ شویی

نور در فنگ شویی می تواند در ثروت ما نیز تاثیر گذار باشد. بنابر این در هر مکانی چه منزل و چه محیط کار اگر لامپ سوخته و یا شکسته دارید حتما آنرا بر طرف کنید و انرژی محیط خود را متعادل سازید.

از مهم ترین نکات نور در فنگ شویی این است که اگر از لوسترهای چند طبقه استفاده می کنید همه آنها لامپ داشته و اگر سوخته هستند آنرا تعویض کنید برای صرفه جویی در مصرف برق می توانید یک طبقه آنرا روشن کنید ولی تمام لامپ ها باید سالم باشند.

لوسترهای کریستال، باعث ترکیب و تقویت عنصر خاک و آتش هستند.همچنین انرژی های محیط را از چی مثبت پر می کند.

شمع باعث از بین رفتن شاچی (انرژی منفی) و پاکسازی فضا می‌شود.ترجیحا در منطقه جنوب،شمال شرق و جنوب غرب یا مرکز نقشه باگوا یا پذیرایی خود روشن کنید.

نورهای زرد و گرم، بهترین نوع نورپردازی هستند.

نور مورد استفاده نباید خیره‌کننده و سرد باشد.

استفاده از پنجره‌های رفلکس باعث انعکاس و دور شدن نور از محیط می‌شود! در صورت امکان در طول روز پرده‌ها را کنار بزنید و پنجره‌ها را باز بگذارید.

سعی کنید از چراغ‌های کفی پایه‌بلند که نور خود را به سمت سقف می‌تابانند ، برای روشنایی محیط استفاده کنید یا از نورهای هالوژنی که ملایم و خیلی پرنور نیستند.

اگر اتاق‌خواب‌های رو به جنوب دارید از پرده‌ها کلفت استفاده کنید تا نور آفتاب و انرژی یانگ محیط را کنترل کرده و بتوانید شب‌ها بخوابید تا صبح‌ها سرحال از خواب بیدار شوید.

کلام آخر :

استاد ژاله معروف آماده مشاوره فنگ شویی و انجام کلیه خدمات در زمینه های چیدمان و بازسازی بر اساس علم فنگ شویی برای محیط شما (منزل و محل کار ) می باشد.

 

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها