مزایا و معایب پوشیدن کفش در خانه از نظر فنگ شویی

6/آبان/1402 وبلاگ
بدون دیدگاه

مزایا و معایب پوشیدن کفش در خانه از نظر فنگ شویی  : قبل از صحبت در مورد فلسفه پوشیدن کفش در خانه ابتدا به تاریخچه مختصری در این باره خواهیم پرداخت . در کشور های آسیای شرقی از جمله چین و ژاپن افراد با کفش منزل وارد نمی شوند و این یکی از اصول و قوانین علم فنگ شویی است. در فرهنگ ایرانی ها نیز خانواده های کمتری وجود داشتند که با کفش وارد خانه شوند. اما اگر شما هم جزء افرادی هستید که با کفش وارد خانه شدن را نشانه ی کلاس و شیک بودن می دانید، بهتر است در این مطلب با ما همراه باشید.

مزایا و معایب پوشیدن کفش در خانه از نظر فنگ شویی

با توجه به اینکه شما از کفش در محیط های بیرون از منزل استفاده می کنید و ممکن است در مکان های آلوده نیز قدم بردارید کف کفش شما قسمتی می باشد که منبع مهمی از آلودگی ها و کثیفی های محیط خارج از منزل می باشد.حا در ادامه مقاله می خواهیم بررسی کنیم که مزایا و معایب پوشیدن کفش در خانه از نظر فنگ شویی چیست؟

معایب پوشیدن کفش در خانه از نظر فنگ شویی

تحقیقات اخیر نشان داده ورود به منزل با کفش بیرون مضراتی فراتر از کثیف شدن کف خانه دارد.

در این مطلب به برخی از این مضرات اشاره می‎کنیم همچنین شما باید مرز بین منزل و محل بیرون را جدا کنید منزل محیط استراحت آسایش و آرامش شما هست.

جذب باکتری‌ها

طبق تحقیقات کف هر کفش بیش از ۴۰۰ هزار باکتری مضر برای سلامتی انسان وجود دارد. این باکتری‌ها آن قدر کوچک هستند که شاید حتی کف کفش دیده نشوند. اگر به این نکته توجه کنید متوجه می شوید که چرا توصیه می کنم شیک بودن رو رها کنید و به سلامتی توجه کنید. پوشیدن کفش در خانه باعث از دست رفتن دومی یا همان سلامتی می شود.

جذب سموم توسط کفش‌ها

اگر روی چمن راه رفته باشید، کود مخصوص چمن و انواع سمومی که به درخت‌ها زده شده و روی چمن و زمین ریخته به کفش، شما منتقل می‏‌شود. این مواد شیمیایی برای سلامتی بسیار مضر هستند. این هم نکته دیگری است که پوشیدن کفش در خانه را بیخیال بشید .

آسیب زدن به کفپوش های خانه

فشاری که پاشنه کفش هنگام قدم برداشتن به زمین وارد می‎کند، برای آسیب زدن به کفپوش و مخصوصا از بین بردن رنگ آن شدیدا زیاد است. پوشیدن کفش، در خانه باعث بدتر شدن ظاهر کف خانه می‎شود. پس باز هم دلیل دیگری پیدا شد که به ما توصیه می کنه که پوشیدن کفش در خانه را کنار بگذاریم. اگر مطلب فنگ شویی چیدمان منزل را در سایت ما مورد مطالعه قرار دهید متوجه می شوید چه نکات دیگری هستند که می توانند آرامش را به شما هدیه دهند.

صرفه‎ جویی در زمان

این مورد کمتر نیاز به تحقیق دارد. وقتی کفش تان را بیرون از خانه دربیاورید، مطمئنا داخل خانه دیرتر کثیف می‌‏شود و تمیز کردن آن کار ساده‎ای است. در غیر این صورت جدا از تمیز کردن باید زمانی را هم صرف ضد عفونی کردن کف خانه کنید. اگر هم تا کنون این کار را انجام داده اید اشکالی ندارد . ما در مطلب خانه تکانی بر اساس فنگ شویی به شما نحوه تمیز کردن خانه را بر اساس علم فنگ شویی آموزش داده ایم . می توانید به راحتی با انجام کار های اشاره شده و جلوگیری از پوشیدن کفش در خانه ، خانه خود را از آلودگی ها دور کنید .

توصیه ها در مورد پوشیدن کفش در خانه از نظر فنگ شویی

اگر دوست دارید در خانه کفش، به پا داشته باشید و از آلوده شدن خانه و ابتلا به بیماری هم می‎ترسید توصیه متخصصان بهداشت به شما این است :

کفش داخل خانه داشته باشید
به محض ورود به خانه کفش بیرون و داخل خانه را عوض کنید.

مزایای پوشیدن کفش در خانه از نظر فنگ شویی 

هم کف پای شما با زمین تماس برقرار نمی‎کند (اتفاقی که خیلی‌‎ها آن را دوست ندارند)
و هم خانه آلوده نمی‎شود.از سرما در امان خواهید بود و همچنین این کار باعث می‎شود از سرمای زمستان هم در امان باشید. پس بهتر است خودتان در خانه کفش نپوشید و اگر مهمانی قصد ورود به خانه با کفش را داشت بخواهید کفشش را با کفش راحتی داخل خانه تعویض کنند. این ها هم می تواند از مزایای پوشیدن کفش در خانه باشد .

فلسفه کفش از نظر فنگ شویی چیست؟

یکی دیگر از فلسفه های کفش داخل منزل و خارج آن اهمیت دادن به محیط خانه و خارج آن هست که شما مرز و تفاوتی را بین محیط داخل و خارج در نظر می گیرید و انرژی های محیط خارج را با محیط داخل خانه یکی نمی کنید زمانی که شما با کفش که بیرون از منزل پوشیدن بسیاری از انرژی های نامناسب محیط بیرون را به داخل خانه منتقل می کنید که این برای شما خوب نیست.

من ژاله معروف استاد فنگ شویی در ایران هستم. هر سئوالی در خصوص این مقاله دارید، همینجا نظر بدید. در سریع ترین زمان ممکن، پاسخ ارسال میکنم.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها