انرژی در فنگ شویی چه کاربردی دارد؟

3/آبان/1402 وبلاگ
بدون دیدگاه

انرژی در فنگ شویی چه کاربردی دارد؟ یکی از ارکان مهم در علم فنگ شویی انرژی می باشد که مناسب با تقویت هر یک از هدف ها باید به جریان مثبت انرژی در مناطق خاصی تمرکز کرد ،مثلا اگر نیازمند جذب انرژی ثروت،آرامش،سلامتی،بهبود روابط عاطفی ،بهبود و ارتقای شغلی و درآمدی و… هر آنچه که می خواهید به آن دست پیدا کنید هستید درمرحله اول باید انرژی آن را برای خود فعال نمایید و باید انرژی ها را بشناسید، درک کنید و بهترین شکل آن را فعال نمایید.

در این مقاله شما با مباحث انرژی آشنا خواهید شد. فنگ شویی دانش زندگی متعادل و هماهنگ بین انسان و طبیعت پیرامون اوست که آغاز پیدایش آن به اندیشه های کهن شرقی با قدمت چند هزار ساله بر می گردد.

منظور از انرژی در فنگ شویی چیست؟

انرژی در فنگ شویی به عنوان یک اصل اساسی و اصولی می باشد و پایه اصول اولیه آن انرژی می باشد که بر گرفته از طبیعت می باشد. هر پدیده‌ای در جهان ما ترکیبی از یک انرژی نامر‌‌ئي است که در همه ذرات وجود دارد و نفوذ می‌کند. این نیرو که انرژی حیاتی و کیهانی نیز خوانده می‌شود همه‌ جا به‌ طور مشهود و یا نامشهود وجود دارد.با جذب انرژی مثبت است که می توانید شاهد رشد و موفقیت های خود در اهداف و زندگی تان باشید.

اسامی انرژی در فنگ شویی

انرژی در فنگ شویی اسامی مختلفي دارد؛ در چین chi ، در ژاپن Qi، در هند Prana نامیده می‌شود. در غرب از کلماتی نظیر اتمسفر‌‌‌‌‌، حالت‌‌‌ و نیروی زندگی استفاده می‌شود ! در انرژی در فنگ‌شویی از کلمه « چی » استفاده می‌کنیم‌‌. نیروی حیاتی چی در فنگ شویی اکسیری است که به فرد حیات می‌بخشد.

از دیدگاه سنتي چین هر انساني در بدو تولد میزان معینی نیروی چی را با خود دارد و آن را چون میراثی برای مسیر زندگی خود دریافت می‌دارد‌ و هر زمان این نیرو به اتمام رسد عمر وی نیز به پایان می‌رسد. این نیرو با هوای‌‌ تازه‌‌‌‌‌، غذای خوب و چی‌‌ تازه مرتب تجدید ‌‌می‌شود. تمام این موارد به جذب انرژی ثروت در فنگ شویی و یا سلامتی و جذب انرژی های مثبت تاثیر گذار خواهد بود.

انواع انرژی موجود در فنگ شویی

5 نوع انرژی در فنگ شویی وجود دارد که بسیار مهم هستند عبارت‌اند از:

چی: انرژی ای که بر همه‌ چیز نفوذ می‌کند‌‌‌‌‌، و در مورد آن می‌توان گفت به هر نوع انرژیی نامر‌‌ئي «چي» می‌گویند.

انرژی مغناطیسی: انرژیی که بر جذب و دفع‌‌ تاثیرگذار است و محاسبه آن نسبت به حرکت سیارات و ستارگان و با ارتباط با عقربه‌های قطب‌نما انجام می‌شود.

انرژی سرزمین:‌‌ اين انرژي تاثیرات نامر‌‌ئي را در حوزه وسیعی شامل می‌شود ! مثل محل دفن گذشتگان‌‌‌، گورستان‌ها‌‌‌، مکان‌های دفن زباله‌‌‌‌‌، اراضی فاضلاب‌های شهری و…

انرژی نمادهای خجسته: آسان‌ترین و سریع‌ترین روش برای تقویت این نیرو اطراف با استفاده از نماد‌های مختلف.

انرژی یین و یانگ: انرژی یین و یانگ یکی دیگر از اصلی ترین و اصولی ترین قوانین فنگ شویی است که قبل از هر چیز در محیط و یا در سیستم بدن باید رعایت شود. هر آنچه را در جهان پیرامون ما شکل گرفته است شامل یک دو قطبی است که یین و یانگ در فنگ شویی نمایانگر این دو قطب در هستی است. در مقاله یی چینگ می توانید اطلاعات کامل تری نیز کسب کنید.

 آنچه امروزه در علم فنگ‌شویی «چی» نامیده می‌شود‌‌‌، گردش پیچیده انرژی الکترومغناطیس است ! همه چیزها را در عالم هستی به هم ارتباط می‌دهد. در شرق دور برای مهار گردش این نیرو از روش سنتی نظیر ،طب سوزنی،هنرهای رزمی نظیر‌‌ تای چي (‌Tai chi‌‌‌‌‌)،چی کونگ (Chi Gone)،و یا آی کیدو (Aikido) استفاده می‌کنند.

انرژی در طب سوزنی و فنگ شویی

طب سوزنی یکی دیگر از مباحث انرژی در فنگ شویی است و طب سوزنی چینی می‌گوید‌‌‌ ! بدن انسان شبکه‌ای از خطوط نصف‌النهاری یا پر از کانال‌های انرژی است‌‌. وقتی جریان در یکی از این کانال‌ها متوقف شود با واردکردن یک سوزن ریز انسداد را برطرف کرده‌‌ تا بار دیگر انرژیی بتواند آزادانه در مسیر خود جریان یابد.

‌‌«چی‌‌»‌ اساساً در اصل و جهان هستی به هر چیزی که ماندگار است می‌گویند‌‌‌،مانند:

    بدن انسان‌‌‌‌‌
    گیاهان
    ساختمان‌‌‌‌‌

اما بخشی از آن پیوسته به بیرون جریان پیدا می‌کند یا برعکس از بیرون (منبع خود) به داخل جاری می‌شود‌‌ ! ‌‌«چی‌‌» شخصی شما با ‌‌«چی‌‌» دوروبرتان درهم مي‌آميزد. بنابراین شما به نزدیک‌ترین محیط اطراف خود وصل شده و در نتیجه با جهان و عالم بزرگ هستی در ارتباط هستید. بعضی از افراد خیلی حساس قادرند اطلاعات دوردست را با داشتن حس ششم یا تله‌پاتی یا حس قبل از وقوع دریافت کنند‌‌‌، چون کوچک‌ترین امواج انرژی از دورترین نقاط هم به ما می‌رسد.

انرژی اجسام در محیط

هر وسیله ای چه جاندار چه غیر جاندار داری انرژی چی مخصوص به خود است ! وقتی از گیاه زنده یا حیوانات صحبت می کنیم می توانیم به راحتی انرژی و حرکت را ببینیم ولی در وسایل غیر جاندار چطور می توان انرژی را درک و لمس کرد؟ حتی یک کاسه پلاستیکی ، یک صندلی چرمی و هر آنچه در اطراف خود می ببنید دارای انرژی هستند هر چیزی که پلاستیکی باشد از نفت و مشتقات آن درست شده خوب این نفت از کجا استراج شده از اعماق زمین و طبق یک فعل و انفعالاتی تبدیل به یک جنس و متریال دیگه شده است .

بنابراین همه چیز را می توان به این نوعی تجزیه تحلیل کرد و انرژی های آن را پیدا نمود و با توجه به رنگ و متریال و قرار دادن آن در جایگان مناسب نوع انرژی های اجسام را برای خود فعال کنیم. برای المان ها و نمادها هم به همین شکل عمل می شود. زمانی که شما از یک مجسمه خاص یا هر نوع نماد و المانی که به آن اعتقاد دارید سعی کنید بسته به انرژی جنس، شکل و رنگ جایگاه آن را مشخص کنید و انرژی را برای خود به بهترین شکل ممکن فعال نمایید.

هدف اصلی انرژی در فنگ شویی

مهم نیست که کدام مکتب فنگ شویی را برای چیدمان خود انتخاب می کنید و با آن کار می کنید.(روش قطب نما، مربع لوشو ، درب وردی و….) مهم جذب و هدایت جریان چی در داخل محیط شما به چه شکلی است که از جریان خوبی از چی در بدن و محیط شما پشتیبانی می کند. انرژی در فنگ شویی به صورت رنگ ، جسم، اشکال می تواند در محیط شما تاثیر گذار باشد به عنوان مثال عنصر آتش با رنگ قرمز ،اشکال نوک تیز و مثلثی،شمع،شومینه ، اجاق گاز و… می باشد شما می توانید بخش جنوبی محیط خود را با انرژی Chi مناسب تزیین کنید و از انرژی های هم راستای محیط خود بهره مند شوید.

اصول و قوانین فنگ شویی و انرژی در فنگ شویی این توانایی را به ما خواهد داد تا بتوانیم با محیط و انرژی های پیرامون خود ارتباط برقرار کرده و زندگی خود را به بهترین شکل ممکن بسازیم.برای جریان انرژی های مثبت محل کار و زندگی تان می توانید از مشاوره های سرکار خانم دکتر ژاله معروف که یکی از اساتید برجسته در علم فنگ شویی می باشند استفاده کنید.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها