فروشگاه ها و دفاتر با فنگ شویی چگونه به موفقیت می رسند؟

10/آبان/1402 وبلاگ
بدون دیدگاه

فروشگاه ها و دفاتر با فنگ شویی چگونه به موفقیت می رسند؟ آقای استارك می گوید :  نظم فنگ شویی شیوه باستان چینی در موقعیت یابی اشیاء ، ساختمان ها و حتی کل اجتماعات برای به حداکثر رساندن جریان انرژی مثبت یا چی است. البته خیلی بهتر است از ابتدا در یك پروژه مشاركت كنید، چون می توانید برنامه ریزی درستی را انجام دهید. اینکه شما بعد از اتمام پروژه ای برای طراحی بر اساس نظم فنگ شویی به آن اضافه می شوید کار را دشوار می کند.

رابرت لووین ، رئیس و مدیر ارشد اجرایی شرکت های RAL، که شرکت توسعه و مدیریت املاک و مستغلات است ، گفت: در بروکلین بزرگ شدم ، من فنگ شویی را به عنوان راهی برای کسب درآمد بعضی ها که خرافات را دوست دارند تصور می کردم. اما دیدگاهم وقتی که در سال 1999 الكس استارك را ملاقات كردم دچار تغییر اساسی شد. در آن زمان یكی از شرکای سرمایه گذاری ام می خواست برای موفقیت سرمایه گذاری از نظم فنگ شوی در پروژه تجاری استفاده كنیم. به درخواست شریکم فنگ شویی را پذیرفتم، اما موفقیت در پروژه دیدگاه دیگری به من داد. راستش را بخواهید آقای استارک حتی ساختار فکری من را هم تغییر داد.

فروشگاه ها و دفاتر با فنگ شویی چگونه به موفقیت می رسند؟

آقای استارک ، که دارای یک دفتر مشاوره خصوصی فنگ شوی مستقر در بروکلین است ، اواخر دهه 1980 تحصیل در مورد فنگ شویی را آغاز کرد و در بالاترین درجه فنگ شویی قرار دارد. ایشان بر این باورند که در درجه اول نظم فنگ شویی به عنوان ابزاری برای کمک به دفاتر و منازل مسکونی استفاده می شود تا دیگران برای اجاره یا خرید آن مشتاق تر شوند. فضاهای خرده فروشی و کل پروژه های تجاری او با آقای لوین در چندین سالِ همکاریشان در پیشرفت تجاری و مسکونی، از جمله دفاتر RAL در خیابان 86 چمبرز مشهود بوده است.

نماد قدرت در فنگ شویی

آقای لووین گفت که حتی قبل از شروع مشاوره با آقای استارک ، رنگ و هویت سازمانی و لوگو و کارت ویزیت این شرکت به رنگ قرمز بود، که او خوشحال شد که یاد گرفت می تواند از المان و نمادهای فنگ شویی استفاده کند. بنابراین از رنگ قرمز در کل فضای اداری طبقه هفتم ساختمانی که RAL در ژانویه 2001 خریداری کرد استفاده می شود.

همچنین برای شکسته شدن راهروهای طولانی و یکنواخت که در دفاتر متداول است، آقای استارک توصیه کرد که برخی از صفحه های سقفی را زیر آن آویزان کنید. سطح سقف و قرار دادن وسایل روشنایی در زاویه هایی از سقف. برای به حداکثر رساندن جریان نور به فضاهای داخلی ، دیوارهای تقسیم شده بر اساس جهات و انرژی لازم، از شیشه های برفی ساخته شده اند.

نظم فنگ شویی در مدرسه تغذیه انتگرال

یکی از مشتریانی که آقای استارک را از همان ابتدا به همکاری دعوت کرد مدرسه تغذیه انتگرال است! مدرسه ای که در آموزش نظریه های غذایی از یک رویکرد جامع استفاده می کند. این مدرسه در سال 1994 در نیویورک تأسیس شد و ثبت نام خود را در سه سال گذشته سه برابر کرد و نیاز به دفتر مرکزی در فضایی بزرگتر داشت. آقای استارک از فضاهای اداری بالقوه بازدید کرده و گزارشاتی را در مورد جوانب مثبت و منفی آنها از دیدگاه نظم فنگ شویی تهیه کرده است.

نقشه باگوا

در اوایل ماه گذشته ، دفاتر این مدرسه به خیابان 28 خیابان شرقی با وسعت 5،000 فوت مربع منتقل شد. آنها برای هر متر مربع حدود 100 دلار هزینه ساخت و ساز در نظر گرفته اند. این ساخت و ساز بر اساس از نقشه آقای استارک به نام نقشه باگوا است، تبعیت می کنند. باگوا چگونگی توزیع میزان انرژی در کل فضا را نشان می دهد.

مطابق اصول فنگ شویی، هماهنگی زمانی حاصل می شود که استفاده از یک فضای با بخش انرژی آن سازگار باشد. به عنوان مثال ، به دلیل برنامه درسی مدرسه ، آقای استارک آشپزخانه را در بخش اصلی، که توسط نقشه bagua یا نمودار طبقه مشخص شده بود ، قرار داد. وی اتاق کنفرانس را در گوشه شبکه قرار داد. همچنین برای تعیین چگونگی ترتیب دفاتر فردی ، با کل کارمندان مصاحبه کرد. از میان این مصاحبه ها، آقای استارک یک دیوار در هر اتاق (ترجیحا دیوار های پشت میز)،برای رنگ آمیزی شود. به عنوان مثال ، سبز که نشان دهنده رشد است، رنگی مناسب برای شخصی است که امور تجاری و درآمد روزانه خود را بر عهده دارد.

ناتان پاتمور ، مدیر عامل مدرسه گفت: ساختار های فنگ شویی واقعا وجود دارند. آلکس توصیه های عملی و قابل استفاده ای را ارائه می دهد. این توصیه ها ضامن پیشرفت ماست. 

کسانی که نظم فنگ شویی را دوست ندارند

آقای استارك گفت: البته ، همه توصیه های فنگ شویی را دوست ندارند. من نمی توانم به شما بگویم كه چند شركت مرا اخراج كردند.” برخی حتی نمی خواستند روی نظریه ارائه شده تامل کنند. اما شما باید یک متمرکز باشید و هدفتان را دنبال کنید. همچنین من به آنها گفتم که روش انجام کارهایشان درست نبود و دوام چندانی ندارد. ولی آنها نمی خواستند این را بشنوند. آقای استارک ، که در لیما ، پرو به همراه پدر سوئیسی و مادر پرویی خود بزرگ شد، در رشته معماری در ییل تحصیل کرده است.

او در حالی که به عنوان طراح کار می کرد با فنگ شویی آشنا شد و تحصیلات فنگ شویی را شروع کرد. اوایل مشاوره رایگان به دوستان و آشنایان می داد. در اوایل دهه 1990 ، بود که وی توسط باربارا کورکروان از گروه کورکران دعوت شد تا نظم فنگ شویی را در وب سایت جدید شرکت اعمال کند.

دست آورد های نظم فنگ شویی برای آقای استارک

امروزه شرایط کاری آقای استارک به جایی رسیده است که به سختی می تواند مدیریت نظم فنگ شویی تجارت جدیدی را به عهده بگیرد. مشتریان ثابت مانند جان و کیناری پانیکار ، که صاحب فروشگاه نساجی NoHo Kinnu است ، برای رشد روزافزون خود همچنان با ایشان همکاری دارند. آقای پانيكار گفت: ما از الكس استارک چندین بار از زمان افتتاح در سال 1997 استفاده كرده ایم.هر زمان که کار کند می شود ، از الکس برای اصلاح مواردی که لازم است کمک می گیریم. مثل این است که برای معاینه به پزشک مراجعه کنیم.

نحوه ارائه محصول منسوجات Kinnu ، از لباس زنانه گرفته تا روتختی و پرده های دیواری ، توسط خانم Panikar طراحی شده است و در هند تولید می شود. پارچه های ابریشمی و پنبه ای رنگی با تنوع بالا ارائه می شود. بافت ها و رنگ ها که توسط Panikars طراحی شده است برای خریداران بگونه ای خوشایند جلوه می کند که دوست دارند آنها را لمس کنند.

برای تشویق این موضوع ، آقای استارك توصیه كرد كه محصولات را در چینش زیگزاگ قرار دهند و ردیف های مستقیم یا خطی استفاده نکنند. چون این خریداران در چینش خطی به سرعت عبور می کنند اما در چینش زیگزاگ به سمت محصول کشیده می شوند. آقای استارك گفت: “به فروشگاههایی با راهروهای طولانی و مستقیم فکر نکنید. البته تعداد کمی از فروشندگان این امر را درک می کنند. اگر با دقت بیشتری به آنها توجه کنید خواهید دید که همه آنها محصولات خود را در راهرو قرار می دهند. هیچ مانع مناسب برای توجه کردن و تاکید روی محصولاتشان ندارند. خانم پانيكار گفت:  فضای ما بیشتر شبیه به یک گالری است تا یک فروشگاه.

نظم فنگ شویی در منهتن

در حالی که بسیاری از مراجعین آقای استارک بسیار خوشحال هستند که در مورد تجربه فنگ شویی خود با ما صحبت می کنند ، اما برخی هنوز هم تمایلی به انجام این کار ندارند. در حقیقت ، آقای استارک فنگ شویی را در یکی از قابل تشخیص ترین خواص تجاری در منهتن ، ساختمان Condé Nast ، در Times Square انجام می دهد. این شرکت از بحث درباره نظم فنگ شویی که باعث گسترش تجارتشان شده است، خودداری کرد.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها