نقشه باگوا چیست؟

8/آبان/1402 وبلاگ
بدون دیدگاه

نقشه باگوا چیست؟ نقشه باگوا (Bagua)  نقشه باگوا سومین تکنیک اساسی برای علم فنگ شویی است. نقشه باگوا یک نمودار نقشه برداری است که برای تعیین بخشی از یک خانه که مربوط به یک جنبه خاص زندگی است، مانند،ثروت،عشق،سلامتی استفاده از این روش ( نقشه باگوا ) به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که در چه مکانی مبلمان، اشیاء و هنر را در اطراف خود قرار دهید تا انرژی های مثبت را در زندگی خود به ارمغان بیاورد. دانستن اصول فنگ شویی در خانه و پیاده سازی آن به شما در جذب انرژی های بیشتر کمک می کند .

فهمیدن چگونگی استفاده از فنگ شویی نقشه باگوا bagua یک گام اساسی در تنظیم علم فنگ شویی است. شما باید در درجه اول فنگ شویی نقشه ساختمان خود را داشته باشید تا بتوانید تکنیک های باگوا و جهات را روی آن را مشخص کنید. اگر می خواهید از تعریف باگوا آگاهی داشته باشید و بدانید باگوا در فنگ شویی چیست تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تعریف باگوا

کلمه باگوا “bagua” در چین به معنای هشت جهت است. فنگ شویی نقشه باگوا (Feng Shui bagua) هشت ضلعی است که شامل هشت ناحیه (یا guas) به همراه یک جهت مرکز زمین است که در مجموع نه قسمت مربوط به جنبه های حیاتی زندگی است. مربع باگوآ دارای که یک مربع ۳*۳ و شامل ۹ خانه می باشد که از هر طرف اعداد آن به ۱۵ می رسد که فلسفه محاسبه عدد کوآ نیز بر همین اساس می باشد.

فنگ شویی مدرن از یک نمودار به شکل شبکه ای استفاده می کند که دارای همان حوزه های زندگی هشتم و مرکز زمین به عنوان هشت ضلعی سنتی است، که بیشتر شبیه خانه های معاصر ما است مانند هشت دری های که قبل از ورود خانه ساخته می شد و یا هشت وجهی که در قسمت اندرونی خانه ها بنا می کردند.

اصول کشیدن نقشه باگوا

باگوا گاهی به صورت هشت ضلعی و گاهی به صورت مربع به تصویر کشیده می شود. در هر صورت، باگوا از هشت ناحیه در اطراف یک مرکز تشکیل شده است. باگوا یک قطب نما است که مناطق زندگی و همچنین بسیاری از معانی نمادین دیگر را نشان می دهد.

به طور کلی، باگوا یک شبکه انرژی است که می توانید آن را روی یک پلان قرار دهید. اغلب، شما این را روی کل خانه (طرح طبقه اصلی) قرار می دهید. چیزی که بیشتر مردم نمی‌دانند این است که باگوا یک نقشه مفهومی است که می‌تواند نه تنها روی کل خانه، بلکه روی یک اتاق یک نفره، اتاق خواب یا دفتر کار، میز یا حتی صورت شما قرار گیرد. یا ملک شما، بلوک شما، شهر شما و فراتر از آن که بزرگتر می شود. شبکه انرژی منقبض می شود و منبسط می شود، اما همیشه در یک شبکه سه در سه به نسبت مساوی باقی می ماند.

چگونه Bagua را اعمال می کنید؟

اولین قدم شما این است که باگوا را در پلان خانه خود (طبقه اصلی) اعمال کنید. مدارس مختلف فنگ شویی از یک باگوا استفاده می کنند، اما آن را به طور متفاوتی پوشش می دهند. ما به شما در مورد نحوه استفاده از باگوا بر اساس آموزش فنگ شویی استاد ژاله معروف توصیه می کنیم.

از یک پلان طبقه بندی دقیق خانه (یا اتاق) خود استفاده کنید.

پلان را بچرخانید تا دیوار با درب جلو در پایین باشد.

یک شبکه سه در سه را روی هم بپوشانید، به طوری که قسمت پایین شبکه با دیوار با درب جلو تراز باشد.

اطمینان حاصل کنید که شبکه به طور مساوی فاصله دارد.

همه مناطق را برای مطابقت با باگوا پیدا کنید. توجه: دانش، شغل، و افراد مفید باید با پایین (دیوار با درب ورودی) هم‌تراز باشند.

اگر پلان طبقه دشوار یا پیچیده ای دارید، سعی کنید این را فقط روی اتاق خواب خود اعمال کنید. اتاق خواب ها معمولاً شکلی منظم دارند که

کار را آسان تر می کند. علاوه بر این، موثرترین مکان برای کار روی فنگ شویی اتاق خواب شما است، زیرا نزدیک ترین مکان به شما است.

بنابراین حتی اگر آن را روی کل خانه خود قرار دهید، پیشنهاد می کنیم باگوآ را در اتاق خواب خود نیز امتحان کنید.

اگر هنوز مشکل دارید، بهتر است یک استاد فنگ شویی برای هدایت شخصی استخدام کنید.

نحوه استفاده از نقشه باگوا

این سه مرحله ساده به شما کمک می کند تا نقشه فنک شویی را برآورده کنید و از آن برای نقشه برداری از منزل، محل کار یا کسب و کار خود استفاده کنید.

مرحله ۱:

در حالی که در جلوی خانه ی خود ایستاده اید، به خانه ی خود نگاه کنید. حتی اگر شما معمولا از داخل گاراژ یا درب سمت چپ وارد خانه خود شوید، نقشه باگوا را از درب ورودی طرح کنید. جهت یابی در فنگ شویی برای کشیدن نقشه خانه در فنگ شویی به این صورت انجام می شود.

مرحله ۲:

برنامه مرحله اول منزل خود را، از جمله تمام ساختارهای متصل شده مانند گاراژ، حیاط جانبی و پشت بام را رسم کنید. در نهایت، شما می توانید طرح طبقه را برای هر سطح از خانه خود، از جمله زیرزمین و اتاق زیر شیروانی، ترسیم کنید. بعد از این مرحله نوبت به نقشه باگوا خانه می شود که در مرحله بعد توضیح داده خواهد شد.

مرحله ۳:

برنامه طبقه را به ۹ منطقه مساوی تقسیم کنید. سپس، تعیین کنید که آن اتاق در داخل نقشه قرار دارد. هنگامی که شما می دانید که هر منطقه از خانه شما نماینده کدام قسمت است، می توانید مبلمان، لوازم جانبی و رنگ ها را برای فعال کردن این مناطق اضافه کنید.

نقشه باگوا محل کار و منزل

هنگامی که خانه یا محل کار خود را در نواحی باگوا تقسیم کرده اید، می توانید این مناطق را به منظور تأمین انرژی خاص برای هر منطقه، تزئین کرده و به آن اضافه کنید. به این کار فنگ شویی نقشه ساختمان نیز گفته می شود. در اینجا چند مورد از اشیاء مورد علاقه برای قرار دادن در هر منطقه از نقشه باگوا برای فعال کردن ویژگی های بیان شده است. لازم است بدانید که عناصر و جهت های فنگ شویی با توجه به عدد کوا ( عدد شانس در فنگ شویی ) و محاسبه عدد کوا مشخص می شود .

عدد 1 در مربع لوشو و نقشه باگوا

عنصر= آب
جهت= شمال نقشه باگوا
منطقه= حرفه/ کار
آکواریوم یا تنگ های ماهی
آثار هنری که آب های متحرک را نشان می دهند.
آیتم هایی که موفقیت شغلی را نشان می دهند.

عدد 2 در مربع لوشو

عنصر= خاک
جهت= جنوب غرب نقشه باگوا
منطقه= عشق/ روابط/ ازدواج
عکس های شما با همسر
اشیاء جفت
تصاویری از مکان های عاشقانه

عدد 3 در مربع لوشو

عنصر= چوب (بهاری)
جهت= شرق نقشه باگوا
منطقه= خانواده/ سلامتی
عکس های خانوادگی و دوستان
استفاده از گیاهان شاداب
موارد مرتبط با سلامت

عدد 4 در مربع لوشو

عنصر= چوب (تابستانی)
جهت= جنوب شرق نقشه باگوا
منطقه= قدرت/ ثروت/ فراوانی
نگهداری اموال ارزشمند
هنرهای زیبا و گیاهان
تصاویری از اشیاء ثروت

عدد 5 در مربع لوشو

عنصر= خاک
جهت= مرکز نقشه باگوا
منطقه= تعادل / سلامتی
آثار هنری مانند تصویر کوه ها را نشان می دهد
اشیائی که احساس امنیت و پایداری دارند
اقلام ساخته شده از سرامیک یا خاک رس

نقشه 6 در مربع لوشو

عنصر= فلز
جهت= شمال غرب نقشه باگوا
منطقه= شفقت/ سفر/ افراد مفید و حامی
تصاویری که مربیان و قهرمانان و حامیان را نشان می دهند
نگهداری پروژه های کسب و کار موفق
تصاویری از مکان هایی که می خواهید بازدید کنید

عدد 7 در مربع لوشو

عنصر= فلز
جهت= غرب نقشه باگوا
منطقه= خلاقیت/ کودکان
اشیای فلزی براق
پروژه های خلاقانه، صنایع دستی
تصویر فرزندان

عدد 8 در مربع لوشو

عنصر= خاک
جهت= شمال شرق نقشه باگوا
منطقه= دانش/ حکمت/ هماهنگی
کتاب ها، دی وی دی ها، سی دی ها
موارد آموزشی، عکس افراد موفق در دانش مانند انیشین
تصاویری که احساس آرامش می کنند

عدد 9 در مربع لوشو

عنصر= آتش
جهت= جنوب باگوا
منطقه= شهرت/ آینده/ اعتبار
دیپلم افتخار، جوایز
تصاویری که نشان دهنده آرمان های آینده هستند
تصویر طلوع خورشید

نکته مهم در نقشه باگوا

در این مطلب آموختیم در فنگ شویی خانه می توان از نقشه باگوا و جدول فنگ شویی استفاده کرد تا برای هر نقطه بتوان انرژی خاصی را جذب کرد . نحوه کشیدن نقشه فنگ شویی در ساختمان توضیح داده شد و متناسب با عدد کوای هر شخص مطالبی بیان شد . در فنگ شویی شخصی شما با دانستن عدد کوا شخصی خود می توانید بهترین انرژی ها را نسبت به جهت فردی خود فعال کنید.

مناطق گمشده و توسعه یافته باگوا

اگر خانه ای مستطیلی یا مربعی نداشته باشید، احتمالاً متوجه خواهید شد که خانه شما به خوبی در نقشه باگوا قرار نمی گیرد. اگر نقاطی در طرح خود دارید که در آن بریدگی در باگوا وجود دارد، ممکن است یک منطقه گم شده باشد. یا اگر فضایی در خارج از باگوا وجود داشته باشد، ممکن است آن چیزی باشد که ما آن را پسوند می نامیم. این ممکن است نشان‌دهنده این باشد که ناحیه باگوآ از دست رفته یا گسترش یافته ممکن است به توجه بیشتری در زندگی شما نیاز داشته باشد.

برای مناطق از دست رفته: به طور کلی، می توان با قرار دادن یک آینه یا گیاهان در منطقه مورد نظر این مشکل را اصلاح کرد.

برای گسترش: این معمولا تا زمانی که با کل برنامه در تعادل باشد مثبت است. اساساً به این معنی است که شما فقط انرژی بیشتری در آن ناحیه باگوآ دارید. یک مشاور فنگ شویی می تواند به شما کمک کند مناطق و یا الحاقات از دست رفته خود را تعیین کنید و اینکه آیا نیاز به اصلاح دارد یا خیر.

چگونه نقشه باگوا را فعال کنیم؟

بعد از اینکه باگوا را گذاشتید، اکنون می توانید انرژی را در خانه خود فعال کنید! یک، دو یا سه ناحیه باگوا را که می‌خواهید فعال کنید، انتخاب کنید. ما به شما توصیه نمی کنیم بیشتر از این کار کنید زیرا اثر را کم می کنید.

هر گوا متفاوت است، اما در اینجا چند راه آسان برای فعال کردن منطقه (ها) وجود دارد:

یک گیاه سبز زنده اضافه کنید

رنگ(های) مربوط به منطقه را اضافه کنید

یک شی مرتبط با عنصر مربوط به ناحیه اضافه کنید

زمان زیادی را در منطقه بگذرانید

مبلمان را در آن قسمت جابه جا کنید

در آخر مزایای استفاده از نقشه باگوا

باگوا نقشه انرژی فنگ شویی است. این یکی از اصول اصلی تمرین فنگ شویی و یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که ما استفاده می کنیم. باگوا روشی سیستماتیک برای ارزیابی میدان انرژی محیط شما ارائه می دهد.

Bagua در لغت به معنای "هشت منطقه" در چینی است. بنابراین، باگوا هشت ناحیه در اطراف یک مرکز است. این مناطق با جنبه های مختلف زندگی مرتبط هستند. هر گوا (یا ناحیه) همچنین دارای معانی لایه‌ای بی‌شماری مانند رنگ‌ها، عناصر، اشکال، اندام‌ها و موارد دیگر است.

چینی های باستان باگوآ را همراه با بسیاری از فلسفه های دیگر توسعه دادند. اصول یین و یانگ، آی چینگ، پنج عنصر (و بیشتر) در هم تنیده شده اند و پایه و اساس باگوا هستند. همه این ایدئولوژی های آسیایی از طبیعت الهام گرفته شده اند و به دنبال ایجاد تعادل در نحوه زندگی انسان ها در جهان طبیعی هستند.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها