همه چیز درباره فنگ شویی ، فنگ شویی چیست؟

27/آبان/1402 وبلاگ
بدون دیدگاه

همه چیز درباره فنگ شویی ، فنگ شویی چیست؟ مفهوم فنگ شویی از ابتدا با ما انسان ها  همراه بوده است. زمانی را در نظر بگیرید که انسان های اولیه روی کره زمین بدون داشتن خانه و مأمن زندگی می کردند و از دست عوامل طبیعی در امان نبودند و به زندگی غارنشینی روی آوردند تا حس امنیت و آرامش را در آنجا تجربه کنند.

چینیان باستان لغتی  داشتند تحت این مفهوم که سرت را بالا بگیر و به آسمان نگاه کن و سرت را پایین بیاور و به محیط اطرافت بنگر. این مفهوم نشان می دهد که زندگی ما متاثر از نیروهای آسمان و نیروهایی است که روی زمین موجود است. اگر خواهان تغییرات بزرگ و مثبت در زندگی خود هستید حتما از مشاوره فنگ شویی استفاده کنید.

فنگ شویی چیست؟

این روزها  قطعا اصطلاح فنگ شویی به گوش همه مان خورده است که عده ای فکر می کنند با جا به جایی اشیا و وسایل منزل ثروت به طرفشان سرازیر می شود. گاهی وارد محیطی می شویم و حس می کنیم هوای اتاق یا محیط گرفته است و حس ناخوشایندی به ما منتقل می شود. اولین کاری که دلمان می خواهد انجام دهیم یا انجام می دهیم این است که پرده های اتاق را بکشیم. باید بدانید که این عمل یک قدم کوچک در راستای فنگ شویی است.

فنگ شویی در راستای تلاش برای ایجاد تعادل در زندگی ما مفهوم پیدا می کند.در این بین ما  انسان ها انرژی های زمین و آسمان را به هم وصل می کنیم و تعادل را به زندگی خود دعوت می کنیم.

 با فنگ شویی کرونا را شکست دهید!

فنگ شویی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری روی حال خوب خودمان است. در شرایط کرونایی که وقت بیشتری را در خانه می گذرانیم دیوار، مبل، پرده ها و ... بیشتر در دید ما قرار دارند و از نظر روان شناسی روی روان ما تاثیر خواهند گذاشت. با رعایت اصول فنگ شویی در این ایام به حس و حال بهتر خودمان کمک می کنیم و رخوت و افسردگی را از خودمان دور می کنیم. در نتیجه قوای بدنی ما تقویت می شود و میزبان مهمان ناخوانده نخواهد شد.

تاثیر فنگ شویی در زندگی بشریت چیست؟!

 همه ما انسان ها در محیط زندگی و کار خود حس و حال مختلفی داریم. گاهی با دیدن دکور یک خانه حس خفگی پیدا می کنیم یا با دیزاین دفتر کار حس می کنیم در اینجا می شود شکوفا شد. همه این ها تاثیر محیط و پیرامون در روان ماست. با فنگ شویی در تلاش هستیم تا تعادل  میان همه اجزا را برای رسیدن به آرامش و زندگی بهتر حفظ کنیم.

فنگ شویی معتقد است اگر در کسب و کارمان دچار مشکل شویم این مشکل به روحیه ما نیز صدمه وارد می کند و این آسیب زندگی ما را مختل می کند و نمی توانیم با ذهنی باز کار کنیم و به روال عادی زندگی کنیم. در این صورت جامعه با یک بی تعادلی و بی نظمی رو به رو می شود.

به همین خاطر فنگ شویی معتقد است محیط پیرامون ما آماده برقراری ارتباط با ما هستند اگر که ما نیز آماده برقرای رابطه باشیم.

چرا فنگ شویی محبوب شده است؟

فنگ شویی نیامده است که بگویید سبک زندگی شما اشتباه است. اتفاقا فنگ شویی با احترام به سلیقه شما، سعی می کند در فضایی که می پسندید به شما کمک کند بیشتر از زندگی و اطراف خود انرژی دریافت کنید و لذت ببرید. فنگ شویی می گوید چیدمان خانه تان را طوری بچینیدکه بالاترین حد انرژی را دریافت کنید.

برای فنگ شویی از کجا شروع کنیم؟

وقتی وارد اتاقی با چیدمان منظم ولی شلوغ می شویم حس خوبی به محیط نداریم اما زمانی را تصور کنید که وارد اتاقی با دکور خلوت و نامنظم  می شویم چه حسی دارید؟  در حالت دوم با اینکه محیط نامنظم است اما حس بهتری داریم. جالب است بدانید مهم ترین و اولین اصل در فنگ شویی اصل خلوت کردن است. هرچقدر که بتوانید محیط اطراف خود را خلوت تر کنید؛ انرژی بهتر درآن جریان دارد.

بنابراین شما از هر زمان و هر کجای خانه یا محل کارتان که بخواهید می توانید شروع کنید. از کشوی لباس ها که پر است از لباس هایی که سالی یکبار هم مورد استفاده قرار نمی گیرند. تا  میز کارتان که پر شده از کاغذها و خودکارهای بی مصرف. حتی به شما پیشنهاد می کنیم از ذهنتان شروع کنید و نگرانی ها و استرس هایی که سالهاست بیهوده با خود همراه دارید را از یاد ببرید. قصد ما این نیست که دچار توهم شوید اما برای شروع نیاز است اندکی با دید مثبت به همه چیز نگاه کنید. تمرکز پیدا کنید و روزهای بهتری را تجربه کنید.

چیدمان منزل با توجه به قوانین فنگ شویی

فنگ شویی به همه ابعاد زندگی می پردازد و تاثیرش نیز در همه ابعاد زندگی قابل دیدن است. بنابر قوانین فنگ شویی بهترین حالت جریان انرژی در محیط، شکل مربعی یا مستطیلی آن است. هرچقدر خانه شما،  شکل مربعی داشته باشید حس و حال بهتری در آن جریان خواهد داشت. در مقابل خانه هایی که دارای راه رو های باریک و تاریک هستند، از نگاه قوانین نگ شویی محیط مناسبی برای دریافت انرژی های عالی نیستند.

8 قانون فنگ شویی که باید رعایت کنید

قانون اول فنگ شویی

آب در خانه انرژی مثبت را جذب می کند. بنابراین بهتر است تنگ ماهی، آکواریومی کوچک یا حتی گلی که در آب رشد می کند را در محیط خانه خود داشته باشید تا انرژی مثبت را در محیط تان حفظ کند.

قانون دوم فنگ شویی

از قرار دادن لوازمی مثل حوله و مسواک در محیط دست شویی و حمام خودداری کنید. زیرا انرژی های منفی را جذب می کنند و شما از این وسایل برای خشک کردن و مسواک کشیدن استفاده می کنید. در صورتیکه جای مناسبی برای این وسایل ندارید آنها را در کمد یا محیطی بسته قرار دهید یا از مسواک ها در پوش دار استفاده کنید.

قانون سوم فنگ شویی

کفش های اعضای خانه را پشت در و جلوی مکان ورودی قرار ندهید. هنگامی در خانه باز می شود هوا وارد خانه می شود که در صورتیکه کفش ها پشت در باشند، هوای آزاد با بوی بد کفش همراه می شود و حس و حال رخوت را به درون خانه می آورند.

قانون چهارم فنگشویی

از عناصر طبیعی مثل گل، چوب و سنگ در چیدمان فنگ شویی استفاده کنید. استفاده از گیاهان طبیعی انرژی زیادی را به اعضای خانواده تزریق می کنند اما دقت کنید که گل های مصنوعی را از چیدمان منزل خود دور کنید چون مثل گیاهان طبیعی انرژی مثبت ایجاد نمی کنند.

قانون پنجم فنگ شویی

در فنگ شویی چیدمان، جای تلویزیون در اتاق خواب نیست. اما اگر عادت دارید قبل خواب تلویزیون ببینید بهتر است بعد خاموش کردن تلویزیون روی آن را با پوششی پلاستیکی بپوشانید. حتما از پوششی با جنس پلاستیک استفاده کنید زیرا جنس های دیگر با چیدمان اتاق خواب مغایرت دارد.

قانون ششم فنگ شویی

به محل قرار گیری آینه ها دقت کنید. آینه ها نباید اجاق گاز، سرویس بهداشتی و آشپزخانه را نشان دهد. البته قرار دادن آینه بالای میز نهار خوری سمبل برکت است. نکته خیلی مهم اینکه از آینه کاری سقف اتاق خواب خود اجتناب کنید.

قانون هفتم فنگ شویی

در فنگ شویی اصل بر این است که از قرارگیری میزناهارخوری و سرویس بهداشتی و حمام بر حذر باشیم. استفاده از میزهای گرد و بیضی نیز توضیه می شود هر چند که میز های مربع یا مستطیل شکل محبوبیت بیشتری دارند. در نهایت اگر از میزهای مربعی یا مستطیل شکل استفاده می کنید چهارگوشه آن را با ربان قرمز ببندید تا انرژی منفی را به خود جذب کند.

قانون هشتم در فنگ شویی

نمک انرژی منفی را جذب می کند و توصیه می شود در کنار پنجره سرویس بهداشتی یک کاسه نمک تصفیه نشده قرار دهید و ماهی یکبار آن را بشورید. بهتر است سالی یکبار این نمک را تعویض کنید.

تمام سعی فنگ شویی بر این است که محیطی فراهم کند تا بتوانیم با حس و حالی بهتر و انرژی بیشتر به زندگی خود بپردازیم. تاثیر قوانین فنگ شویی بر هیچ کس پوشیده نیست. اما اگر در این مورد تردید دارید می توانید با شرکت در دوره با آشنایی با اصول و قوانین فنگ شویی، اطمینان حاصل کنید.

نقشه فنگ شویی باگوا چیست؟

باگوا یک نقشه انرژی باستانی و شرقی است كه از طريق سمبل‌ ها و نشانه‌ های مختلفی سعی دارد چگونگی حركت انرژی را در خانه نشان داده و رابطه شما با خانه و محل زندگی تان را بهبود بخشد. خانه‌هاي شما لايه‌اي از وجود و يا به عبارتي بازتاب چگونگي زندگي شما در گذشته هستند كه نشان مي‌دهد در بخش‌هاي مختلف زندگي شما چه اتفاقاتي افتاده و يا در آينده بر شما چه خواهد گذشت.

به هم‌ريختگي در قسمت‌هاي مختلف خانه هر كدام معني و مفهوم خاصي از بحران در زندگي شماست. شما ابتدا با استفاده از اصول فنگ‌ شویی خواهيد فهميد كه از زندگي چه مي‌خواهيد، به دنبال چه چيزي بوده‌ايد و سپس با تغيير چيدمان در وسايل خانه خود به سوي زندگي بهتري حركت خواهيد كرد.

انرژی چی در فنگ شویی

به طور کلی نوعی انرژی است که در بدن تمام موجودات زنده و غیر زنده وجود دارد و در حال گردش است. در واقع  این انرژی  از وجود انسان و پیرامونش جدا نیست و در صورت نبودنش حیات به گونه ای مختل خواهد شد. به طوری که می توان لغت چی را به صورت نیروی حیات یا نیروی محرکه ترجمه کرد. به علاوه ، انرژی چی نیرویی است که باعث می شود اتفاقات خوب و بد رخ دهد و چرخ گردون بر این گنبد دوار بگردد. می توان گفت اساسی ترین نیرویی است که باعث به وجود آمدن انرژی های دیگر همچون یین و ینگ و سایر انرژی ها می شود.

راهنمای فنگ شویی برای استفاده از رنگ ها

خانه خود را با این نکات در مورد استفاده از رنگ هایی که انرژی شما را افزایش داده و سلامتی را افزایش می دهند متحول کنید.

فنگ شویی تمرینِ شرقی برای تجزیه و تحلیل جایی است که همه چیز برای ایجاد سالم ترین و مفیدترین جریان انرژی پیش می روند. استفاده از رنگ‌ها در خانه‌تان بر اساس نحوه واکنش شما به انرژی آن‌ها یکی از اجزای حیاتی این فرآیند است. اگر اتاق نشیمن پر از رنگ های تند و آتشین دارید که گاهی اوقات احساس خستگی می کنید، با لوازم جانبی ساده مانند بالش های ابریشمی آبی، شیشه های آبی و شمع هایی که به جای قرمز به رنگ کدو تنبل هستند، گرما را کاهش دهید. گاهی اوقات یک اتاق فقط نیاز به رهایی از انرژی مرتبط با رنگ های غالب خود دارد.

گفتنی است، در حالی که اتاقی با انرژی آتش بیش از حد ممکن است دیوانه کننده باشد و آرامش بخش نباشد، اتاقی با آبی بیش از حد ممکن است خیلی سرد و بی حال کننده باشد. برای کمک به درک همه چیز، در اینجا یک پرایمر در مورد پنج عنصر فنگ شویی و رنگ های مرتبط که انرژی های خاصی را در خانه شما برمی انگیزند آورده شده است:

ترکیب رنگ آبی و سیاه در فنگ شویی

آبی و سیاه که با انرژی آب مرتبط است، از کار درونی پشتیبانی می کند، به ما کمک می کند تا تمرکز، تفکر، واسطه و مدیریت تلاش های خلاقانه را انجام دهیم. آبی می تواند ضربان قلب و تنفس را کاهش دهد و فشار خون را کاهش دهد. می توان از آن برای افزایش خنکی، آرامش و ایجاد حریم خصوصی استفاده کرد.

رنگ سبز در فنگ شویی

سبز با انرژی چوب، انرژی رشد، قاطعیت و عمل همراه است. می تواند انگیزه تغییر درونی باشد.

رنگ قرمز در فنگ شویی

قرمز با آتش مرتبط است که انرژی زندگی را پشتیبانی می کند. رنگ خون می تواند ضربان قلب، تنفس و فشار خون را افزایش دهد. همچنین می تواند باعث افزایش فعالیت و کاهش افسردگی شود. به وضوح رنگ اشتیاق و عشق است.

رنگ زرد در فنگ شویی

رنگ زرد با انرژی زمین مرتبط است که نشان دهنده مادر زمین است. می تواند شادی بخشد، امید را القا کند، فعالیت ذهنی را روشن کند و ارتقا دهد. همچنین باعث ایجاد حس ثبات و پرورش می شود. رنگ زرد اغلب برای کمک به کودکان مبتلا به نارساخوانی برای بهبود تمرکز استفاده می شود.

فنگ شویی رنگ سفید

رنگ های سفید و متالیک با انرژی فلز مرتبط هستند. آنها می توانند از دقت و تمرکز و همچنین خلوص حمایت کنند.

همانطور که برای مخلوط کردن رنگ ها، می تواند انرژی های فنگ شویی مربوط به آنها را نیز با هم مخلوط کند. در انتخاب رنگ های ترکیبی باید به نکاتی توجه کنید:

1. فیروزه، ترکیب سبز آبی، ویژگی های چوب و آب را تداعی می کند. هم ویژگی‌های متفکرانه آبی و هم زندگی سبز را دارد که آن را به انتخابی عالی برای فضاهایی که امکان حرکت و رشد را می‌دهند تبدیل می‌کند.

2. اسطوخودوس، ترکیبی از ویژگی های آبی و بنفش، می تواند حس آرامش، معنویت، تفکر و سکوت را القا کند. از اسطوخودوس برای به حداقل رساندن فعالیت زیاد، آرام کردن یک موقعیت استرس زا یا ایجاد یک فضای معنوی خاص استفاده کنید.

چه در فنگ شویی تازه وارد باشید و چه سال هاست که این فلسفه را تمرین کرده اید، اغلب اوقات یافتن پاسخ های محکم برای سوالاتی که پیش می آید دشوار است. این لیست از متداول ترین سوالات فنگ شویی جزئیات و اطلاعات زیادی را در مورد این موضوعات در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید در کمترین زمان بهترین خانه خود را بسازید.

سوالات متداول درباره فنگ شویی

نقشه فنگ شویی باگوا چیست؟

فنگ شویی فلسفه و رویکردی برای کار با محیط شما برای ایجاد سیالیت و هماهنگی در زندگی روزمره شماست. این توجه به فضاهای اطراف شماست.

باگوا نقشه انرژی فنگ شویی است. می توان آن را برای یک اتاق تک، کل خانه یا کل دارایی شما اعمال کرد. Bagua فضای شما را به هشت منطقه زندگی در اطراف یک مرکز تقسیم می کند. نقشه Bagua را با جهت های اصلی خانه یا اتاق های فردی در خانه خود اعمال کنید.

من تازه با فنگ شویی آشنا شدم، از کجا آغاز کنم؟

اگر تازه وارد فنگ شویی هستید، یک مکان خوب برای شروع اتاق خواب شما است. چرا؟ اتاق خواب شما نزدیک ترین فضا به شماست. اگر به این فکر کنید که چند ساعت از روز را در آنجا سپری می کنید، درصد زیادی از زمان شما را تشکیل می دهد. و این زمان در حالت منفعل و استراحت سپری می شود که در آن بیشتر مستعد انرژی های اطراف خود هستید.

دلیل دیگر برای شروع با اتاق خواب این است که شما را نشان می دهد. این تجسم این ایده است که شما شروع به کار روی خودتان کنید، سپس به سمت بیرون حرکت کنید.

نقشه باگوا را روی طرحی از اتاق خواب خود قرار دهید. کمی وقت بگذارید تا به بخش های باگوآ فکر کنید و یکی دو مورد را انتخاب کنید که بیشتر با شما صحبت می کنند. شما می توانید با جلب توجه به فضای مربوطه در اتاق خواب، تغییراتی را در این زمینه های زندگی فعال کنید. این می تواند یک تغییر ساده مانند اضافه کردن یک گیاه یا شل کردن منطقه باشد.

حتما برای آموزش فنگ شویی از یک استاد فنگ شویی باتجربه بهره  بگیرید.

سر من در رختخواب باید به چه سمتی باشد؟

این سوال بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید مطرح می شود. بسته به اینکه از کدام مکتب فنگ شویی استفاده می کنید، راه های مختلفی برای پاسخ به این سوال وجود دارد. در فنگ شویی ، تخت شما به بهترین وجه در موقعیت فرماندهی قرار می گیرد.

موقعیت فرماندهی ایده آل است زیرا شما را در کنترل فضای خود قرار می دهد. شما می توانید به وضوح فرصت های خود را ببینید و در جهتی آرام بخوابید. هنگامی که در موقعیت فرماندهی قرار می گیرید، احساس امنیت، آرامش و کنترل نیز خواهید داشت.

موقعیت فرماندهی تخت کجاست؟

وقتی در رختخواب هستید، ایده آل است که بتوانید در حالی که دراز کشیده اید، درب را ببینید. اما شما نمی خواهید در یک خط مستقیم با در قرار بگیرید و پاهای خود به سمت بیرون باشد. این گاهی اوقات به عنوان "موقعیت تابوت" نامیده می شود. تخت بهتر است به صورت مورب از در قرار گیرد و تخته سر توسط دیواری در پشت آن قرار گیرد.

در برخی از اتاق خواب ها، به دلیل ویژگی های معماری، امکان قرار دادن تخت در فرمان وجود ندارد. در این صورت می توانید تخت را برای موقعیت فرماندهی اصلاح کنید. یک آینه را طوری قرار دهید که وقتی در رختخواب هستید، بتوانید در را ببینید. یک آینه تمام قد ایستاده برای این کار ایده آل است. جابجایی آنها آسان است و در موقعیت مناسب قرار می گیرند.

از کدام درب جلویی برای ترسیم نقشه باگوا استفاده کنم؟

هنگامی که نقشه فنگ شویی باگوآ را ترسیم می کنید، همیشه از درب ورودی رسمی استفاده می کنید. اگر باگوا را در خانه خود می چینید، از درب ورودی رسمی استفاده کنید حتی اگر همیشه از گاراژ یا درب جانبی استفاده کنید.

اگر باگوا را روی یک اتاق می‌گذارید، از در اصلی استفاده کنید. اگر دو در اصلی وجود دارد، از دری که بیشترین انرژی را دارد یا از دری که بیشتر استفاده می شود استفاده کنید. این همچنین در صورتی اعمال می شود که دو در ورودی رسمی وجود داشته باشد. در فنگ شویی، ما درب ورودی را "دهان چی" می نامیم. اینجاست که انرژی از کجا و چگونه وارد خانه شما می شود.

اگر توالتی در منطقه ثروت من وجود داشته باشد چه می شود؟

در حالی که داشتن توالت در منطقه ثروتمند ایده آل نیست، گاهی اوقات (بیشتر اوقات) شما گزینه ای برای جابجایی آن ندارید. خوشبختانه هنوز امیدی برای شما وجود دارد. بسیاری از فنگ شویی می تواند این نوع عدم تعادل ها را اصلاح کند.

یک توالت در منطقه ثروت ممکن است نشان دهنده این باشد که مالی شما ممکن است از بین برود. اگر نمی توانید جابه جا شوید، می توانید از یک گیاه سبز زنده در بالا یا کنار توالت به عنوان یک درمان استفاده کنید. گیاه و خاک می توانند از انرژی آب زهکشی استفاده کرده و آن را به انرژی مثبت زندگی رو به بالا تبدیل کنند.

آیا داشتن آینه در اتاق خواب فنگ شویی خوب است؟

برخی از مکاتب فنگ شویی وجود دارند که توصیه می کنند از آینه رو به رختخواب استفاده نکنید. این از این ایده ناشی می شود که در هنگام خواب، روح شما ممکن است بدن شما را ترک کند. در این حالت، روح ممکن است در مورد اینکه آیا به بدن خود بازگردد یا به شکلی که در انعکاس وجود دارد، گیج شود.

در فنگ شویی ، داشتن آینه در اتاق خواب کاملاً قابل قبول است و گاهی توصیه می شود. به عنوان مثال، اگر تخت شما در موقعیت فرمان نیست، توصیه می شود یک آینه برای اصلاح محل تخت قرار دهید. اما، اگر با آینه ای که در رختخواب روبروی شما قرار دارد، احساس ناراحتی می کنید، حتماً به آن احترام بگذارید.

برچسب ها
ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها